Szukam pracy… ciąg dalszy.

Część druga fascynującej akcji poszukiwania pracy. Pełna zwrotów akcji i niesamowitych zdarzeń! Tom pierwszy był o tutaj.

„Moja kuzynka, kiedy była mała, nie mogła zdecydować kim chciałaby zostać w przyszłości. Podczas niedzielnego, rodzinnego obiadu nagle wstała i krzyknęła z euforią: „Już wiem kim będę!” Wszyscy zaczęli dopytywać, co chciałaby robić. A mała na to z poważną miną: „Będę nikim! Tak jak moja mama!” Dla wyjaśnienia – ciocia jest menedżerką ogniska domowego.” 

źródło

Też jakaś opcja. Od jakiegoś czasu z braku pracy niestety siedzę w domu, i chcąc nie chcąc ogarniam (albo i nie) cały bajzel domowy. Nie idzie mi to w ogóle, więc menadżer ogniska domowego to nie jest moja praca marzeń.

Od ostatniego wpisu odbyłam kilka rozmów kwalifikacyjnych i wysłałam dużo maili. Niestety – pracy brak, a mój idealizm, że po studiach można zdobyć pracę, bardzo mocno podupada.

Co ciekawego proponują internety, jeśli chodzi o pracę? Wszystko i nic. Kilka najnowszych cudeniek, kto wie, może kiedyś w końcu coś znajdę dla siebie?

12141515_759792724147620_1172401177752655517_n źródło

„Witam, poszukuje pisarza do napisania książki autobiografia fabulyzorowana , najlepiej bylo by poznać taką osobę z poznania lecz praca na odległość tez jest możliwa. Ksiazka miała by opowiadać o mnie 28 letni Polak urodzony w francji, pochodzący z dobrego zamożnego domu . Posiadający płynność finansowa , podróżujący po świecie . Mocno zaangażowany w duchowość połączona z psychodelikami. Kochający muzykę . Zakochany w jednej kobiecie która jest mu oddana aż do momentu kiedy nie spadł na ulice . Na ta chwile akcja książki jest w fazie zakończenia . Podnosi sie i główny bohater jest szczególnie dobrym mówcą którego mądrości powinny poznać inni ludzie … A tytuł opowieści wcale nie musi brzmieć. „super ego” dziękuję i pozdrawiam.”

Pisownia zachowana oryginalna. Może ja tez poproszę, żeby ktoś napisał moją autobiografię?… Chociaż, chyba lepiej, że on sam nie chce jej pisać…

” Kogo szukamy: dziewczyny 18 – 25 lat Typ urody: ładna, inteligentna”

Casting do spotu reklamowego. Miło wiedzieć, że inteligencja jest typem urody! Budujące!

„Witam serdecznie 🙂 Szukam grafika, który nie za miliony monet zaprojektuje małe logo gabinetu zajmującego się masażem, psychoterapią i szkoleniami :)”

Oferta, jak oferta, ale że można pójść na szkolenie, masaż i psychoterapię w jednym, to jest czad. Nie było kiedyś takiego stwierdzenia, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? Ale jeszcze nie mają tam sklepu obuwniczego i elektryka, więc jest dobrze.

„ZARABIAJ BALKONEM // SZTUKI WIZUALNE POSZUKUJĄ BALKONU DO WYNAJĘCIA //GAJ// Jeśli mieszkasz lub znasz kogoś, kto mieszka na 5 lub wyższym piętrze w wieżowcu przy ulicy Krynickiej (w klatkach 54, 80, 78, 62), skontaktuj się z zespołem sztuk wizualnych. Potrzebny jest dostęp do balkonu. Odpłatnie.”

No i piękna praca znaleziona na facebookowej grupie „Praca w kulturze i sztuce”! Niestety nawet do tego się nie nadam, bo balkonu nie posiadam i obecnie mieszkam na parterze… Hasło „zarabiaj balkonem” jest od dzisiaj moim mottem! A Ty czym zarabiasz?

Więcej cudeniek w pierwszej części. A pierwsza część tutaj KLIK